OFERTA DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

Warsztaty

Warsztaty rozpoczynają się krótkim zwiedzaniem skansen, wprowadzeniem w historię Wolina i okres wczesnego średniowiecza. Następnie grupa dzielona jest na drużyny i każda z nich bierze udział w zajęciach: lepienie z gliny, produkcja filcu, pisanie gęsim piórem, bieg wojownika lub musztra wczesnośredniowieczna, strzelanie z łuku. Każdy otrzymuje także poczęstunek w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatę ziołową.

Gra terenowa

Uczestnicy wprowadzani są w tematykę wczesnośredniowiecznych wierzeń słowiańskich oraz skandynawskich  i zasady gry, a następnie grupa dzielona jest na drużyny.

Celem gry jest zebranie przez każdą z drużyn 6 run od mitycznych bogów, którzy ukryli się pod postacią rzemieślników poruszających się po skansenie. Drużyny muszą odszukać bogów, odgadnąć ich imiona i wykonać u nich zadania (z zakresu dawnych rzemiosł lub sprawnościowe). Zdobyte w ten sposób runy utworzą odpowiedź – nazwę legendarnego miasta, którego mieszkańców uczestnicy gry muszą uratować przed zagładą.

Wygrywa drużyna która pierwsza odkryje ukryty wyraz i wykrzyczy go by bogowie usłyszeli.  Gra kończy się wtedy gdy wszystkie drużyny wykonają zadania.

Każdy otrzymuje także poczęstunek w postaci podpłomyka z marmoladą, miodem lub serem z czosnkiem i ziołami, piernika wypiekanego w piecu chlebowym oraz herbatę ziołową.

 

Czas: ok. 2 godziny

bilet ulgowy 35 PLN od osoby – cena dla szkół, obozów, kolonii i innych grup zorganizowanych – dziecięcych lub młodzieżowych.

bilet normalny 45 PLN od osoby

Opiekunowie grupy, pilot, kierowca – zwiedzanie oraz poczęstunek bezpłatne.

Kiełbaski

Zapraszamy także do skorzystania z oferty dla grup zorganizowanych i zamówienia kiełbasek pieczonych na grillu opalanym drewnem i przygotowywanych przez pracownika skansenu

W cenę wliczone jest: pieczona kiełbasa, chleb, ketchup, musztarda, ekologiczne tacki i sztućce.

Cena 16 zł/porcja